قوانین سایت

بسمه تعالی

1. خرید کالا از سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی التیام بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ايران صورت مي پذيرد.

2. خدمات و محتویات این سایت براى استفاده شخصى مشتریان عرضه شده است و مالكیت معنوی اطلاعات موجود در آن متعلق به این فروشگاه بوده و هرگونه سوء استفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی دارد.

3. اطلاعات درج شده در خصوص مشخصات فنی كالاهای ارائه شده به صورت خلاصه و كلي بوده و این فروشگاه به طور مداوم نسبت به بررسی و بروز رسانی اطلاعات ومحتویات آن اقدام خواهد نمود.

4. كاربران هنگام سفارش كالا ملزم می باشند اطلاعات صحیح كامل را در پایگاه درج کنند ، بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و ارسال به موقع سفارش خواهد شد.

5. فروشگاه در لغو سفارشات مختار بوده و چنانچه به هر علتی نتواند سفارش ثبت شده را تامین نماید مجاز است سفارش را لغو و مبلغ آن را به مشترک عودت نماید.

6. بررسی کیفیت برند ها و کالاهای ارائه شده ، اعتبار گارانتی و خدمات پس از فروش آنها به عهده کاربر می باشد و کاربر باید پس از تحقیق نسبت به خرید کالا با برند مد نظر خود اقدام کند ، بدیهی است پس از خرید هر محصولی ، فروشگاه همان محصول با همان برند ثبت شده را برای کاربر ارسال می نماید و مسئولیت دقت در خرید به عهده خود کاربر می باشد و چنانچه کاربر نمی تواند اطلاعات دقیقی از محصول مد نظر خود را پیدا کند می تواند قبل از خرید با فروشگاه تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان این مجموعه استفاده نماید.

7. این فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در مورد کارکرد سایت که میتواند ناشى از عوامل خارج از مدیریت این سایت باشند ( همانند نقص اینترنت ، بانكي ، مسائل مخابراتى ، تجهیزات سخت افزاری و غیره ) نمی پذیرد.

8. کلیه ابزارهایی که در سایت فروشگاه تجهیزات پزشکی التیام با هدف ارتباط با مشتریان به کار گرفته می شود فقط برای همین منظور طراحی شده و كاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث سفارش كالا باشد.

9. چنانچه کالای ارسالی با کالای سفارش داده شده در سایت منطبق نبود و یا مشکلی داشت ، کاربر باید حداکثر طی 24 ساعت با شماره تلفن 66477819 021 تماس گرفته و به فروشگاه اطلاع دهد و با هماهنگی کالا را مرجوع نماید و فروشگاه پس از دریافت کالا و بررسی صحت موضوع ، کالا را تعویض و کالای مورد درخواست را بصورت صحیح بهمراه یک هدیه برای ایشان ارسال می نماید و چنانچه فروشگاه نتواند به هر دلیلی کالای مورد نظر را تامین نماید ، مبلغ سفارش را طبق فاکتور و فیش پرداختی کاربر در سایت به ایشان عودت خواهد داد.

10. مسئولیت فروشگاه نسبت به ارسال سفارش های شهرستان تا لحظه تحویل به پست ، تیپاکس ، باربری و یا غیره ... و دریافت بارنامه و ارسال آن برای کاربر می باشد و پیگیری های بعدی در شهر مقصد جهت تحویل و دریافت بار به عهده خود کاربر می باشد.

11. چنانچه کاربر پس از ثبت سفارش و قبل از ارسال کالا از خرید پشیمان گردد می تواند با فروشگاه تماس گرفته و سفارش خود را لغو کند ولی چنانچه مبلغ سفارش بصورت آنلاین پرداخت شده باشد ، وجه واریزی پس از 24 ساعت کاری به حساب کاربر عودت داده خواهد شد.

13. ارسال کالا در روزهای بارانی ، برفی ، سیلابی و امثالهم ممکن است با تاخیر انجام گردد و یا حتی به روز بعد موکول گردد ، در این روزها چنانچه کاربر نیاز به دریافت سفارش خود طبق زمانبندی درج شده در سایت دارد موظف است قبل از خرید با فروشگاه تماس گرفته و در صورت تایید کارشناسان فروشگاه اقدام به خرید نماید ، در غیر این صورت فروشگاه هیچ تعهدی نسبت به ارسال سفارش طبق زمانبندی درج شده در سایت ندارد و ارسال سفارشات به بعد از عادی شدن شرایط جوی موکول می گردد.

14. فروشگاه در تک روزهای کاری بین التعطیلی فقط با هماهنگی قبلی تلفنی ، قادر به ارسال سفارشات می باشد.

15. کسب و کار سایت بصورت B2B است و فروش به داروخانه ها و مراکز درمانی انجام می شود.

16. استفاده غیرتجاری از محتویات سایت با ذكر منبع بلامانع است.

17. کاربران می توانند جهت ثبت شکایت ، پیشنهاد و یا انتقادات مستقیما با مدیر فروشگاه به شماره تماس 09126085923 تماس حاصل فرمایند.

با تشکر از توجه شما